Česká televize chystá nové dokumenty. Podíváme se do historie i do zahraničí
Česká televize potěší na podzim i milovníky serióznější tvorby. Nabídne zajímavou dokumentární a publicistickou tvorbu. Těšit se můžete na dokumenty, které budou připomínat 30. výročí sametové revoluce, ale také na historické dokumenty, cestopisy či portréty legend.
Oblíbená tvorba pokračuje
Pokračovat nicméně bude i tradiční a oblíbená tvorba ve formě pořadů jako je Herbář, Bedekr, Příběhy 20. století, Modrá krev, Legendy kriminalistiky, Bydlet jako… nebo Co naše babičky uměly a na co jsme zapomněli. Řadu diváků jistě i potěší premiéra nové série Manželských etud.
Výročí sametové revoluce připomene například dokument Třicet svobodných. Pořad bude zahrnovat analýzu třiceti svobodných let a cílem bude odpovědět na otázku, proč ve společnosti stále panuje napětí a nespokojenost. Autorem námětu je Josef Albert a scénář napsali Jefim Fištejn a Petr Jančárek.
S televizí okolo světa
Objevovat svět budete moci díky novým dílům Bedekru nebo nového cyklu Kiwiland, který představí Nový Zéland pohledem redaktorky Karolíny Kočí. Kromě toho můžete sledovat závěr putování Dana Pribáně v posledním dílu nazvaném Trabantem z Indie až domů. Připravena je také novinka Pivní putování, které vás provede po chmelových stopách celého Česka.
Do historie se vrátíme díky dokumentu o Tomáši Baťovi, Baťa, první globalista, nebo sérii o panovnici Marii Terezii. Poslední novinkou bude i portrét Edvarda Beneše. Do kin zamíří v koprodukci České televize také snímek Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.
Podle generálního ředitele Petra Dvořáka je dokumentární tvorba pro Českou televizi mimořádně důležitá. Jen za loňský rok bylo odvysíláno přes dvanáct set dokumentárních filmů nebo cyklů. To je jistě na české televizní scéně úctyhodné číslo a Česká televize dlouhodobě v tomto odvětví dominuje. Snad i nová tvorba bude slavit úspěch a diváky osloví.