Olympijské hry na obrazovkách TV – co bylo nejsledovanější?
Olympijské hry v Koreji jsou definitivně za námi. Je jasné, že vzhledem ke vzdálenosti nebylo v silách většiny fanoušků, aby se podívali do místa dění. A tak byli odkázání na sledování na televizních obrazovkách. To komplikovala ještě jiná věc, a to osmihodinový časový posun. Přenosy tak začínaly v podstatě po půlnoci a končili po poledni. Přesto byla řada fanoušků, která si přivstala. A co patřilo z hlediska sledovanosti mezi nejoblíbenější přenosy?
Česko – Kanada
Jeden z nejdůležitějších zápasů našeho týmu. To proto, že se při něm rozhodovalo o bronz. Sledovanosti nahrávalo i to, že se vysílal v soboru, hodinu po obědě. I proto většina sportovních fanoušků neměla problém. Celkový podíl na sledovanosti byl 56,98 procenta.
Ženské rychlobruslení na 3 000 metrů
I když to nebyla královská disciplína Martiny Sáblíkové, dívala se na daný závod velká řada sportovních fanoušků. Opět tomu nahrával čas daného přenosu, který byl shodný, jako u hokeje. Jenom se závod odehrál o týden dříve. Konkrétní podíl na sledovanosti byl 52,64 procenta.
Česko – Švýcarsko
Že jsme hokejovým národem, jasně dokazuje to, že třetí nejsledovanější událostí v případě olympiády bylo hokejové utkání mezi naším týmem a Švýcary. To se odehrálo v neděli okolo deváté hodiny ranní. Vstát tedy také nebyl zase až tak velký problém. A tak podíl sledovanosti mohl skončit těsně pod padesátkou. Konkrétně na hodnotě 49,26 procenta.
Biatlon
Že se tento sport dostává do povědomí stále více, to potvrdily nejenom vyprodané tribuny v Novém Městě při zastávce světového poháru. Potvrzuje to také sledovanost na olympiádě. Nejvíce byl sledovaný sprint žen, za kterým byl v závěsu hromadný start žen. Diváci si ale nenechali ujít ani hromadný start mužů, nebo sprint mužů. U posledních dvou ale byla sledovanost pod 40 procent. I když většina přenosů začínala stejně, medailové šance byly u mužů přece jenom nižší, než v případě žen.