Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Australský film Šaty pro královnu uvádí televizní stanice Prima Max

Máte-li rádi britskou herečku Kate Winslet, můžete se na ni podívat v romantickém filmu s prvky černé komedie Šaty pro královnu z roku 2015, kde hraje půvabnou švadlenu Tilly Dunnageovou. Ta se po dlouhých letech vrací zpátky do svého rodného města. Jako úkol si stanovila zjistit pravdu o své minulosti.

Podivný odchod z rodného města

Jako malá musela Tilly svůj domov opustit kvůli tomu, že byla podezřelá ze smrti svého spolužáka. Navštěvovala internátní školu a pak už jako dospělá pracovala v Evropě jako švadlena v módních salonech, které patřily předním návrhářům. Dá se tedy říct, že dosáhla poměrně velkých úspěchů ve své profesi švadleny. I když se Tilly pracovně daří, stále ji provázejí myšlenky na onoho mrtvého chlapce. I proto se vrací zpátky do svého domova, ke své matce.

Návrat na místo činu

Ve svém rodném městě se však setkává s nevraživostí jeho obyvatel, kteří v ní stále vidí vražednici a kterým vadí její emancipované vystupování. Přesto se Tilly podaří získat přízeň zdejších žen, a to díky svým krejčovským kreacím. I nejedno mužské oko na ni s líbivostí spočine. Nejvíce ale zaujme bývalého spolužáka Teddy, kterého hraje Liam Hemsworth.

Film vytvořený ženami

Film Šaty pro královnu je počinem především ženských tvůrců. Autorkou předlohy je spisovatelka Rosalie Ham. Režie a napsání scénáře se ujala Jocelyn Moorhouse, film produkovala Sue Maslin, mimochodem spolužačka Rosalie Ham. V hlavní roli je žena a film pojednává o vztahu matky a dcery.

Snímek zaujal australské publikum natolik, že získal cenu diváků za nejoblíbenější australský film. Herečka Judy Davis byla oceněna cenou AACTA jako nejlepší herečka ve vedlejší roli (hrála matku Tilly) a Kate Winslet získala stejnou cenu za svůj herecký výkon v hlavní roli. Zasloužené pozornosti neušly ani skvělé filmové kostýmy.