Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Letní příjemná komedie Léto s kovbojem na televizi Prima Max

Léto je sice už za námi, ale můžete si ho alespoň připomenout prostřednictvím české filmové komedie Léto s kovbojem. Vznikla už v roce 1976 a setkala se v ní tehdy velmi populární herecká dvojice Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík. Film režíroval Ivo Novák, na scénáři pracovala Jaromíra Kolářová.

Když se zootechnik setká s psycholožkou

Ačkoliv je film Léto s kovbojem natočen ještě v období hlubokého socialismu, politiky v něm mnoho nehledejte. Jedná se o lehkou letní komedii, která vám zpříjemní nedělní odpoledne. Je také vděčným filmem k reprízování, protože nezklame. Hereckému duu Kolářová – Hanzlík to ve filmu moc sluší a Oldřich Vízner jim zdatně sekunduje.

Ve snímku se objeví několik hlášek, jež se staly nesmrtelnými a které příjemně polechtaly bránice diváků. Možná i proto patří Léto s kovbojem mezi oblíbené filmové komedie. I když od natočení uběhla už řádka let, tak film neztratil nic na své přitažlivosti.

Zajímavosti o filmu Léto s kovbojem

Během natáčení si herci mohli vymýšlet svoje vlastní dialogy, které byly následně ve snímku použity. Pro natáčení si filmaři vybrali mimo jiné i Libeňský zámeček, Karlův most nebo prostředí Kamenického Šenova. Chata, kde se Boba učí na zkoušku z anatomie, se nachází v obci Hradištko na Nymbursku. Rybník, v němž se nechtěně Doubravka vykoupala i s pecnem chleba, je ve vesnici Malá Lečice. Víte, že při této scéně Danielu Kolářovou zastoupila dvojnice?

Ve filmu si zahrál i tehdy osmiletý Michal Dlouhý, pro kterého to byla vůbec první filmová role. Vidět ho můžete jako mladšího bratra kovboje a traktoristy v jedné osobě. Dvacetiletá Lenka Kořínková si zase zahrála roličku patnáctileté dívky, jež se společně s Bobou obdivuje květům pažitky. Oldřich Vízner si původně chtěl zahrát kovboje, nicméně na něho vyšla role přitroublého medika.