Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Poznejte historii českého grafického designu prostřednictvím dokumentu Identita

Jaká je historie českého grafického designu, koho řadíme k jeho předním představitelům a co reprezentují určité barvy, symboly a znaky? Nahlédněte za oponu fascinujícího uměleckého odvětví, které je všude kolem nás.

Poznejte historii i současnost českého designu s Alešem Najbrtem

Česká televize, konkrétně televizní stanice ČT art, nabízí zvídavým divákům možnost poznat blíže český design a seznámit se s jeho minulou i současnou podobou. Režisérem dokumentu Identita je Jakub Skalický a pořadem provází Aleš Najbrt, znalý průvodce, který je typografem, designérem i hercem v jedné osobě.

Na co se můžete těšit?

V rámci dokumentárního projektu Identita zjistíte, jaké příběhy se skrývají za vznikem bankovek, státní vlajky, legendárních obchodních značek i prvních českých písem. Těšit se můžete na ohlédnutí za dobovými časopisy i filmovými plakáty. Nebude samozřejmě chybět ani představení grafických designérů, kteří formovali vizuální identitu České republiky.

Zaměření jednotlivých dílů

Každý díl dokumentárního počinu Identita je zaměřen na jiné téma. V prvním díle se tvůrci zaměřili na Veřejný prostor, druhý díl je věnován Médiím, třetí nese název Stát a propaganda a čtvrtý Vzdělávání. Na názvy zbylých tří dílů si budete muset ještě počkat.

Dokumentární seriál Identita je možné sledovat na ČT art každý čtvrtek od 20:15. Pokud vám nějaký díl uteče, je možné se na něj zpětně podívat v archivu na stránkách České televize. Když si stránky pořadu Identita na stránkách ČT rozkliknete, můžete se podívat i na pár bonusů.