Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Umíte si představit Vánoce bez filmu Sám doma? Kevin a jeho střet se zloději ke svátkům neodmyslitelně patří

Rodina McCallisterových se chystá na dovolenou, ale protože je velmi početná a v den odletu zaspí, nechají doma Kevina. Ten je ovšem kromě péče o celý dům postaven také před nelehký úkol – musí dům ochránit před zloději.

Oblíbený vánoční snímek má v srdcích diváků své čestné místo

Kevina a jeho předvánoční příběh zná snad úplně každý. Řada z nás si totiž bez kultovního filmu Sám doma s Macaulay Culkinem v hlavní roli neumí představit Vánoce. Přestože film byl natočen již v roce 1990, na televizních obrazovkách a v srdcích diváků má stále své čestné místo.

Zajímavosti o filmu

Přestože se snímek odehrává o Vánocích, filmaři měli smůlu a skutečného sněhu se nedočkali. Místo toho si vytvořili vlastní z bramborových vloček. Tento umělý sníh měl ale jednu ohromnou nevýhodu. Jakmile totiž navlhl, opravdu hodně zapáchal.

Kolikrát jste si při sledování filmu pomysleli, že Mokří bandité by se ke Kevinovi vůbec nedostali, protože by mnohem dříve přišli o život? Tato myšlenka nedala spát ani tvůrcům Youtube kanálu Screen Junkies, a tak se zeptali na názor lékaře. Ten prohlásil, že zloději by zemřeli hned dvakrát. Harry by poprvé zemřel ihned po pádu na schodech, Harry po zásahu žehličkou do obličeje. Druhá smrt by u obou nastala po úderu lopatou.

Po předchozí zajímavosti vás určitě vás nepřekvapí, že v některých scénách využili představitelé Harryho a Marva kaskadéry.

Ihned v úvodu filmu vyhodí Kevinům otec jeho letenku do koše. I to je možná důvodem, proč si jeho absence na letišti nikdo nevšimne.

Představitel Kevina, Macaulay Culkin, se letos dočkal své hvězdy na Chodníku slávy. Při jejím odhalení nechyběla ani jeho filmová maminka ze snímku Sám doma.

Jakmile si vychutnáte štědrovečerní hostinu, rozbalíte si dárky a usednete k vánočnímu svařáku a cukroví, pusťte si k tomu v 19:50 Primu a podívejte se na film Sám doma.