Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Zkraťte si čekání na Velikonoční pondělí s pohádkou Zdeňka Trošky

Velký pátek letos připadá na 29. března. Pokud ještě nemáte plány na večer, zapněte si ve 20:15 televizi a užijte si sledování pohádky Zdeňka Trošky Čertoviny. Na jaké herce se můžete těšit a jaká je vlastně její zápletka?

Proč milujeme pohádky Zdeňka Trošky?

Pohádka Čertoviny si svou premiéru v kinech odbyla již v roce 2018 a u diváků sklidila pozitivní reakce. Jedná se totiž o další klasickou Troškovu pohádku, ve které nechybí skvělé kostýmy, humor a celkově příjemný divácký zážitek. Ve snímku nechybějí ani oblíbení čeští herci, například Karel Dobrý, Oldřich Navrátil, Jaromír Nosek, David Gránský či Sara Sandeva.

O čem jsou Čertoviny?

Již ze samotného názvu je jasné, že pohádka Čertoviny zavede diváky přímo do pekla, kde právě probíhá velký úklid. Dvěma mladým čertům se ale nechce přiložit ruku k dílu a tak se stane, že kvůli nim se z pekla dostane hříšná duše. Vládce pekel tedy pošle čerty na svět, aby přivedli do pekla novou hříšnou duši jako náhradu.

Zajímavosti o pohádce

  • V pohádce se objevil také známý YouTube Datel, a to v roli chasníka, který se jmenuje Datel.
  • Čertoviny se v roce 2018 umístily na třetí příčce v žebříčku divácky nejúspěšnějších českých filmů.
  • Natáčení probíhalo na stejném místě jako při vzniku pohádky Z pekla štěstí.
  • David Gránský se kvůli své roli hraběte Schutersteina musel naučit jezdit na koni.
  • Nejedná se o první zobrazení čertů v pohádkách Zdeňka Trošky. Postava čerta se objevila v řadě jeho předchozích pohádek, konkrétně v pohádkách Z pekla štěstí, Čertova nevěsta a v obou dílech Princezny ze mlejna.

Nenechte si ujít povedenou pohádku Čertoviny, kterou na Velký pátek, tedy 29.3. 2024, uvede televizní stanice Prima. Pokud by vám nestačilo vidět film pouze jednou, můžete se na něj na televizní obrazovce znovu podívat 1. 4. 2024 na Velikonoční pondělí.